Film o wielkim polskim globtroterze – Projekt Biały Jaguar

Podróże

Obce chwalicie, swego nie znacie – słowa te nadal są wybitnie aktualne. Chociaż większość z nas zna oraz respektuje sobie pasjonujące historie Robinsona Crusoe, to krajowa seria powieści o brawurowym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w dużej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a potem jej kontynuacje, czyli „Orinoko” oraz „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, popularnego reportażystę, przyrodnika i prozaika. Historia Johna Bobra jest natchniona prawdziwymi przesłankami historycznymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódź z inskrypcją „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność naszego rodaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Jak wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak przyciągająca seria powieści zdecydowanie zasługuje na ekranizację – ma ona kolosalny potencjał również pod względem kulturowym, jak i handlowym. Bajeczne przygody Johna Bobra to materiał, który bezbłędnie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd propozycja na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc efektowną prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć obserwatorom epokowych wrażeń, wzbudzając zachwyt i przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie sukcesem?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało interesującej powszedniości, pracy, szkole i innych zobowiązaniach, przenosząc się do świata pełnego historii. Jest to całkowicie inny świat, jaki wolno ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika i poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Opowieść ta mieści w sobie wszystko, czego wolno oczekiwać od prozy przygodowej – zwroty akcji, emocje i świat tubylców, w który można się zagłębić. Projekt Biały Jaguar powoduje, że adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej realna. Warto wobec tego zainteresować się tym ogromnie interesującym projektem, jaki bez zaprzeczania okaże się szlagierem na krajowych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – dzielnego Polaka, który zwiedził świat!

Bajeczne wyjazdy Johna Bobra bez kwestionowania dostarczą publiczności ogrom świetnej rozrywki. Projekt Biały Jaguar ma na celu spopularyzowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o odważnym i dzielnym poszukiwaczu przygód, opisująca barwny świat tubylców oraz ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Dzika przyroda, indiańscy wojowie oraz poszukiwanie cenności – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje oszałamiających wątków.
Należałoby pamiętać, iż nie są to fakty dziejowe – John Bober jest wyłącznie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Mimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, w następstwie tego warto przenieść się w świat wyobraźni i przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym entuzjastom prozy Arkadego Fiedlera, jednak też przyciągnie do niej nową widownię, gotową zapoznać te dzieła w odkrywczej, zekranizowanej formie.

Zobacz więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar