Jaki obiekt najlepiej sprawdzi się podczas imprezy firmowej?

Rozrywka

To pytanie zadaje sobie każda osoba, na którą spadł obowiązek organizacji imprezy firmowej bądź imprezy integracyjnej.

Na początku należy określić czy impreza firmowa ma mieć formę kilkudniową, podczas której odbywać będzie się szkolenie/kongres/konferencja czy też stawiamy wyłącznie na imprezę integracyjną bez noclegu. Ważną kwestią jest również sam program integracyjny, który chcielibyśmy przeprowadzić, gdyż od tego zależy wielkość i rodzaj terenu, który będzie niezbędny do przeprowadzenia integracji firmowej.

W pierwszym przypadku trzeba zwrócić uwagę na wielkość obiektu oraz jego możliwości konferencyjne. Sala konferencyjna, w której odbywać ma się nasze wydarzenie musi być dostosowana do liczby gości oraz posiadać odpowiedni sprzęt bądź możliwość jego podłączenia w przypadku, kiedy bierzemy firmę zewnętrzną odpowiedzialną za stronę techniczną imprezy firmowej.

Odpowiednia sala na imprezie firmowej to nie koniec zmartwień. Jeżeli planujemy kilkugodzinne zajęcia, należy pomyśleć również o przerwach lunchowych bądź kawowych, a co za tym idzie ważnym elementem jest przestronny i dostosowany ku temu hol czy foyer.

Przeważnie imprezy firmowe, które za dnia mają formę konferencyjną bądź szkoleniową, wieczorem oferują Gościom imprezę integracyjną w postaci balu/wieczoru tematycznego czy imprezy tanecznej.

Tu również musimy bliżej przyjrzeć się sali, na której będzie odbywać się nasza firmowa impreza.

W centrum uwagi powinna znaleźć się kubatura sali. Bardzo ważna jest jej wysokość jeżeli planujemy na imprezie integracyjnej występy artystyczne, muzykę na żywo, co za tym często idzie- wstawienie sceny, montaż nagłośnienia oraz oświetlenia. Podczas planowania imprezy firmowej należy się również zawczasu zastanowić nad opcją w jakiej chcielibyśmy posadzić pracowników podczas wieczoru integracyjnego.

Bardzo ważną kwestią są również kwestie techniczne związane z montażem atrakcji takie jak bezkolizyjny dostęp do sali, dostępność windy- jeżeli sala znajduję się na wyższym piętrze czy nawet szerokość drzwi.

Te drobne szczegóły sprawią, że Nasza impreza firmowa przebiegnie bezproblemowo.

Przejdźmy do drugiej części zagadnienia- kilkugodzinnej imprezy integracyjnej bez noclegu.

Z reguły tego typu wydarzenia odbywają się w plenerze i przybierają formę integracyjnych gier terenowych, pikników oraz innych aktywności fizycznych.

Pracownicy i zaproszeni Goście pojawiają się w miejscu wydarzenia o określonej godzinie i przez ustalony czas korzystają z zapewnionych podczas imprezy firmowej atrakcji.

Teren/obiekt pod tego typu firmową imprezę powinien mieć dogodny dojazd oraz powinien być dopasowany do rodzaju programu imprezy integracyjnej oraz formy aktywności, którą wybraliśmy dla pracowników.

Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie zaplecze sanitarno-gastronomiczne lub ustalić z obiektem możliwość wprowadzenia na teren firm zewnętrznych oferujących tego typu usługi.

Bardzo ważne jest to, czy podczas imprezy firmowej na terenie, którym dysponujemy bawią się również inni Goście.

W takim przypadku trzeba zadbać o odpowiednie wygrodzenie terenu, oznaczenie atrakcji i oznakowanie naszych pracowników, tak aby nie czuli się zagubieni.

Dobre oznakowanie Gości i terenu podczas imprezy firmowej daje również pewność, że z naszych atrakcji nie będą korzystały postronne osoby.

W obydwu przypadkach imprezy firmowej najważniejsza jest dobra organizacja, która pozwoli cieszyć się eventem.

Potrzebujesz zorganizować imprezę firmową? Zapraszamy everal.pl