Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora?

Sklepy Internetowe

Depilatory stają się coraz bardziej popularne wśród produktów do higieny i pielęgnacji. Zapewniają one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach znajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki i innowacyjne rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru słusznego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są typy depilatorów?

Na rynku możemy znaleźć parę typów depilatorów. Różnią się one między sobą mechanizmem działania. W ten sposób możemy wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w największym stopniu znane, albowiem są dostępne w punktach sprzedaży już od dłuższego czasu. Ich mechanizm na ogół oparty jest na płytach bądź też pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, odblokują się oraz zamykają, przez co są w stanie łapać włoski. Depilator świetlny ma lampę, która naświetla sprecyzowany obszar skóry. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei wchłaniane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. Wiąże się to z zahamowaniem powtórnego przyrostu włosa. Ostatni typ, czyli depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – czyli brodawkę. Przez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu czy też również całkowitemu zniszczeniu.

Na co zwrócić uwagę kupując depilator świetlny?

To, co warto wziąć pod uwagę w czasie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, iż każdy z nas ma różny próg bólu, a nazbyt wysoka moc urządzenia może być dla niektórych bolesna. Należałoby posiadać na uwadze, iż moc zawsze trzeba przystosować do depilowanego miejsca – skóra pod pachami jest dużo bardziej wrażliwa aniżeli ta na nogach. Nie bez znaczenia jest także dostosowanie tego parametru do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl.com, posiadają akcesoryjną funkcję, którą jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed zakupem?
Wybór depilatora laserowego nie jest bezproblemowym zadaniem. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie jedynie ceną, lecz także mocą sprzętu oraz dodatkowymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest ogromnie znaczący. Odnajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub też akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje niedociągnięcia oraz zalety, a my musimy dopasować je do indywidualnych potrzeb.
Istotne są również funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. aplikacje do planowania depilacji czy także czujnik do rozpoznawania typu skóry.
Istotna jest również możliwość regulacji mocy, oraz dostępna liczba trybów pracy. By depilacja była efektywnie i bezproblemowo przeprowadzona na przeróżnych obszarach ciała ludzkiego, prawidłowo jest dostosować możliwości depilatora. Czasem wynajdziemy poboczne nasadki lub też głowice, jakie sprawią, że depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się niemal bezboleśnie.