Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki gotowe na odkrycie!

Podróże

Monotonności nie odnajdziesz w tym położeniu Polski, za to bez granic długą listę inspiracji na małe i duże wyprawy. Suwałki to szczególne miejsce na mapie kraju, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, aby przekonać się o uroku tego miasta osobiście. Zerknijmy bliżej na to miejsce, byś mógł przy następnych planach weekendowych uwzględnić też Suwalszczyznę jako kandydata do odwiedzenia.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki stanowią część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod koniec XVII wieku można było odnaleźć pierwsze adnotacje o Suwałkach, zatem nie jest to nadzwyczaj wiekowe miasto, niemniej jednak na pewno interesujące.
Dzisiaj miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Również edukacja, system gospodarczy, jak także kultura miasta mają się tutaj nadzwyczaj dobrze. Mieszka się tutaj odpowiednio, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia i newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . Jeżeli pragniesz zaznajomić Suwałki “od kuchni”, warto na tę stronę zaglądać.

Polski Biegun północny, inaczej z jakiego powodu Suwałki są tak unikalne?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz więcej turystów – i to nie tylko z Polski. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy i ubóstwia spędzać czas w ślicznych okolicznościach natury – będzie kontent. Suwałki, a wobec tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się naprawdę interesującym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Co wynika ze specyficznego mikroklimatu, z jakiego znana jest Suwalszczyzna?

  • gorące i duszne lata,
  • surowe i długie zimy.

Sama aura jest dopiero wstępem do tego, jak niezmiernie wolno odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, albowiem przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Bez żadnego ale wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, szukasz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie trafnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny wypoczynek, czy interesująca architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeżeli wyszukujesz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne wystawy i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • wyśmienite zaplecze kuchni regionalnej,
  • ogromne zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w najwyższym stopniu intrygujących punktów na mapie Suwalszczyzny jest zalew Arkadia. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić w zasadzie miło czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, jednakowoż oraz spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Trzeba jednak przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie naprawdę niemało uroku. Niewątpliwie to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaproponowania.